Zayıf Akım İşleri

Zayıf akım sistemi bilgi akışını, iletişimi, kontrolü ve güvenliği bir yapı içerisinde organize edebilen ve yönetebilen sistemlerdir.

Zayıf akım sistemi; bilgi akışını, iletişimi, kontrolü ve güvenliği bir yapı içerisinde organize edebilen ve yönetebilen sistemlerdir. Yapı sadece beton veya ahşaptır, zayıf akım sistemi yoktur.

ELV, elektrik tesisatlarında; telefon, zil, anten, yangın alarm sistemi gibi ekipmanları çalıştırmak için kullanılan alçak gerilim kaynağının adıdır. Zayıf akım sisteminin tesisat geriliminin düşük olması nedeniyle elektrik çarpması riski yoktur. Zayıf elektrik, bir kişiye zarar vermeyen (çarpmayan) elektrikli bir cihaz olarak da tanımlanır.

Zayıf akım kabloları genellikle bina içi uygulamalarda kullanılmaktadır. Ofis veya ev gibi kurulumlarda, zayıf bir akım kaynağı elde etmek için genellikle bir transformatör kullanılır. Zayıf sistemler genellikle 12V kullanır. Ancak 15V zayıf sistemler de vardır.

Kablolar ayrıca kablo grupları olarak alçak gerilim kabloları ve zayıf akım kablolarını da içerir. Zayıf akım işleri konusunda profesyonel bir firma arıyorsanız doğru adrestesiniz, hemen bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?